امروز شنبه  ۵ بهمن ۱۳۹۸
۱۳۹۷/۱۱/۱۲- ۱۸:۰۱

دیدار سفیر ج. ا. ایران با وزیر كشاورزی اتیوپی

دیدار سفیر ج. ا. ایران با وزیر كشاورزی اتیوپی

به منظور بررسی آخرین وضعیت روابط  تجاری ایران و اتیوپی در حوزه كشاورزی، جناب آقای خاكپور، سفیر محترم كشورمان در آدیس آبابا در تاریخ 11/11/97 با آقای عمرحسین، وزیر كشاورزی این كشور دیدار كرد. در این دیدار سفیر كشورمان با اشاره به رشد تجارت دوجانبه بین دو كشور با تمركز بر محصولات كشاورزی، بهره گیری ز فرصتهای پیش رو به منظور افزایش مراودات تجاری و تسهیل حضور فعالان اقتصادی ایرانی را گامی مهم به سوی توسعه تقویت روابط ایران و اتیوپی دانست.

در این دیدار همچنین بر اهمیت تجدید تفاهم نامه‌ها در حوزه‌های كشاورزی بویژه دامپزشكی و استانداردهای بهداشتی دام و گوشت و نیز لزوم راه اندازی خط پروازی مستقیم كارگو میان آدیس آبابا و تهران تاكید گردید.

آقای عمرحسین نیز با ابراز خرسندی از توسعه روابط اقتصادی میان دو كشور تاكید نمود موضوعات مطروحه در این دیدار را پیگیری و در اولین فرصت نتایج را منعكس خواهد نمود.

وی بر ضرورت انعقاد قراردادهای و تفاهمنامه‌ها در حوزه همكاری‌های كشاورزی و دامی تاكید نمود.

وزیر كشاورزی اتیوپی با اشاره به تسهیلات جدید دولت كشورش برای سرمایه گذاران خارجی گفت با توجه به ظرفیتهای قابل توجه شركتهای ایرانی، از سرمایه گذاری بخش خصوصی ایران در حوزه‌های كشاورزی و دامپروری اتیوپی استقبال می كنیم

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما